пʼятницю, 28 жовтня 2016 р.

 ПОКАЗОВИЙ   УРОК  ЗАРУБІЖНОЇ  ЛІТЕРАТУРИ
                         У  8   КЛАСІ  ЗА  ДЕРЖСТАНДАРТОМ
           Уроки зарубіжної літератури є важливим засобом формування духовності школярів. На допомогу вчителю приходить сакральна словесність – вивчення священних книг народів світу. Формування мотивації на сприйняття вищих духовних цінностей учнів безпосередньо пов’язана з їх мовленнєвою діяльністю.
          Розвивати цілісне мислення школярів, стимулювати творчий процес пізнання,вчити висловлювати власне естетичне ставлення до творів мистецтва; розвивати художнє бачення, мислення; встановити емоційний зв’язок між образотворчою діяльністю та світом мистецтва;виховувати почуття любові й доброти, чесність, порядність і самокритичність – мета показового уроку для вчителів міста, проведеного мною у незнайомому 8-Б класі ТЗОШ №28 відповідно до вимог Держстандарту. Тема уроку:

        
         Урок  розвитку зв’язного мовлення.  Сюжети і образи  священних  книг у творах світового  мистецтва – духовні  підвалини храму  душі  людської.

       Мотивація духовного розвитку школяра передбачає створення в класі особливої морально – інтелектуальної атмосфери,адже від духовного контакту педагога та учнів залежить засвоєння навчальної інформації. Тому біоадекватна технологія і технологія музейної педагогіки були провідними на уроці. Учні уявно мандрували у царство Мудрості – сад священних книг людства: Біблію,Коран,Веди.
      Метод інтроспективного аналізу та творчого  самовираження, використані мною на уроці, стимулювали школярів до розвитку творчої уяви , до осмислення свого «Я» у світі, привели до мандрівки у власний духовний світ. Учні будували свій храм духовності, фундаментом якого стали уявні цеглинки:
 
Розвиток творчого мислення та мовлення школярів потребує системи методів, прийомів,видів діяльності учнів. Тому на уроці  я використовувала літературно – творчі завдання: складання сенкану,опис картини;  завдання на розвиток уяви і фантазії: уявіть звуки, запахи, кольори ,які переважають у храмі вашої душі,після прослуховування «Аве  Марія» діти описують образи і картини, що виникли в уяві.
         У процесі виконання творчих робіт восьмикласники створювали і самих себе.За допомогою  чудесних інструментів –  глибоких думок , образного мислення і барвистого мовлення учні на кінець уроку збудували  храм душі своєї.
         Мені як методисту було легко і приємно  працювати з восьмикласниками, працьовитість, творчість і одухотвореність яких творили наш урок.

Немає коментарів:

Дописати коментар