середа, 18 вересня 2019 р.



 Зустріч з актуальною книгою
Одне з найважливіших і найважчих завдань кожного учасника освітнього процесу – виховання громадянина – патріота своєї держави. Про це велась розмова на засіданні консультпункту класних керівників 8- 11 класів.
Загальна соціо-культурна ситуа-ція, виклики щодо збереження ціліс-ності й держав-ності України, військова загро-за,завдання консолідації суспільства визначають нагальність підвищення уваги до виховного потенціалу освітнього середовища.
Програми «Нова українська школа у поступі до цінностей» та Концепція виховання дітей та молоді у національній системі освіти наголошують на інтеграції виховної роботи в освітньому процесі.
На  нашому зібранні я ,як вчитель української мови і літератури,ділилась особистим досвідом співпраці з класним керівником і батьками.
А назвала нашу зустріч, яка проходила  у ТСШ №5, дуже просто – засідання у «Маминій світлиці». Гостем світлиці була авторка книжки «Ти зробив усе, що зміг» Леся Орляк, мама колишнього випускника ТСШ №5, воїна , який заги-нув у російсько –українській війні .
На засіданні поділилась досвідом проведення уроку памяті про Сашка Орляка : «Живе лише той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя».
Книга «Ти зробив усе, що зміг» - не лише особистий дебют Лесі Михайлівни в літературі, а, мабуть, і дебют книжки – ластівки про правду теперішньої війни. Ось як про це на засіданні "Мами-ної світлиці"сказала сама авторка: «Для мене дуже важливо, що я присвятила цю книгу своїй дитині…Я хотіла, щоб це був рухомий пам’ятник синові…Може хтось прочитає і задумається, що і від нього залежить, аби Україна відбулась як держава».
Відповідно до протоколу методичної ради ТОКІППО книгу запропоновано освітнім закладам вивчати на уроках літератури рідного краю і позакласному читанні.
Скажу з власного досвіду, книга "Ти зробив усе, що зміг"– справжнє джерело патріотичного і сімейного виховання.
 





     
Класному керівнику на   
               замітку!!!

Про національно-патріотичне виховання у закладах     освіти у 2019/2020 навчальному році
           Лист МОН № 1/9-523 від 16.08.19 року  (витяги)
                                                                                                                                                                                                                                                                1.Питання національно-патріотичного виховання розкривається наскрізно в рамках програми «Нова українська школа» у поступі до цінностей», яка розглянута та затверджена Вченими радами Інституту проблем виховання (протокол № 6 від 02 липня 2015 року) та Інституту модернізації змісту освіти (протокол № 7 від 26 вересня 2018 року).  https://ipv.org.ua/prohrama-nova-ukrainska-shkola/.
2.З метою вивчення та популяризації кращого педагогічного досвіду, в тому числі з питань національно-патріотичного виховання на офіційному сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» розміщено банк даних досвіду виховної роботи (https://imzo.gov.ua/osvita/pozashkilna-osvita-ta-vihovna-robota/bank-dosvidu-vihovnoyi-roboti/.  
3. Національно-патріотичне виховання молодого покоління неможливе без відповідних заходів щодо відзначення важливих пам'ятних та ювілейних дат, перелік яких можна знайти за наступним посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2654-19.
4. При плануванні виховної роботи з національно-патріотичного напряму пропонуємо використовувати методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті https://www.memory.gov.ua/methodic-materials.
5.Питання національно-патріотичного виховання та громадянської освіти також всебічно висвітлено в матеріалах, які схвалені для використання в закладах загальної середньої освіти, а саме:
5.1. Навчально-методичний комплект «Навчаюсь. Дію. Захищаю» початкова школа, 1-4 класи «Пригоди Тарі»/ (автор. колектив: Андросюк В. Є. Андросюк О. Р., Андросюк О. В., Андросюк Л. В., Алмазов О. В., Алчасова І. М., Левінштейн Є. В., Рассоха М. Й., Семякін О. В.). Зазначені матеріали можна знайти за наступним посиланням https://imzo.gov.ua/osvita/pozashkilna-osvita-ta-vihovna-robota-shvaleni-rukopisi/.
5.2. Науково-методичний посібник «Ключові напрями українського патріотичного виховання дітей та учнівської молоді» (автори: І. Д. Бех, К. І. Чорна).
5.3. Аудіовізуальний твір національно-патріотичного кінопроекту «Слава Україні! - Героям Слава!» (Союз молодих кінематографістів України «10 Муза»).
5.4. Навчальні - програми з позашкільної освіти військово-патріотичного напряму розміщені за посиланням https://imzo.gov.ua/osvita/pozashkilna-osvita-ta-vihovna-robota/navchalni-programi/viyskovo-patriotichniy-napryam/ та інше.